• Oblečení
  • Blog
  • Fenomén s názvem Angry Birds

Fenomén s názvem Angry Birds

27.5.2016

Snad každé dítě i většina dospělých je zná. Malí opeření ptáci věčně bojující proti záškodnickým prasatům. Hra, plyšáci, oblečení, doplňky a nyní jsou i ve filmu. Angry Birds neboli rozzlobení ptáci se stali doslova fenoménem. Tento trend najdete také v kolekci oblečení, které nabízíme. Jak to celé začalo, odkud se vzali a proč je mají rádi malí i velcí?

Povedená elektronická hra

Angry Birds vznikli jako hra, kterou přinesla světu finská společnost Rovio Mobile. Barevní ptáci, kteří vypadají, jakoby je někdo přifoukl, se snaží získat zpět svá vejce, která jim odcizili úhlavní nepřátelé – prasata. Hráči tak za pomoci praku vymršťují ptáky do herního pole tak, aby sestřelili co nejvíce prasat a získali tak zpět vajíčka. Na první pohled trochu infantilní hra si získala příznivce po celém světě. Postupně byla stále více zdokonalovaná a přidávaly se nové a nové verze. Vůbec poprvé se Angry Birds objevili v roce 2009.

Dnes už existuje nespočet variant Angry Birds, které jsou ve vesmíru, v Asii, pod vodou. Zkrátka všude.

Jak to celé začalo?

Ačkoliv první hra spatřila světlo světa až v roce 2009, prvopočátky tohoto fenoménu vznikly již v roce 2003. V té době tři finští studenti vyhráli se svým projektem soutěž, kterou pořádala společnost Nokia a Hewlett – Packard. Společně založili tým s názvem Relude, jenž po dvou letech přejmenovali na Rovio. Takto vznikla společnost, která se zabývala tvorbou mobilních aplikací, převážně pro Nokie. A právě prostřednictvím Nokie se Angry Birds dostali do povědomí široké veřejnosti.

Hra byla velmi úspěšná a postupně se dostala i na další platformy, do PC i konzole. Netrvalo dlouho a pronikla i do sociálních sítí. Dnes si jej můžete zdarma stáhnout prakticky na každém prohlížeči. Z jednoduché myšlenky se stal fenomén, který unikne jen málokomu. Společnost vymýšlí neustálé inovace a snaží se z úspěchu vytěžit maximum.

Angry Birds ve filmu

Angry Birds se už dávno přemístili do televize i do speciálních časopisů. Najdeme je v podobě plyšových i plastových hraček, ve formě stolní hry a samozřejmě na oblečení a doplňcích zejména pro děti. Přesně 12. 5. 2016 se rozzlobení ptáci objeví také v kinech. Animovaná komedie pro děti i dospělé nás přenese na ostrov, kde žijí tito nelétaví ptáci. Na ostrov však dorazí zelená prasata a boj o ostrov začíná. Film je na motivy slavné hry a všichni fanoušci Angry Birds by si jej neměli nechat ujít.

Angry Birds na oblečení

Není divu, že se motivy Angry Birds dostaly také na dětské oblečení. Nechybí výrazné barevné animace a postavy oblíbených hrdinů v mnoha podobách. Oblíbenost Angry Birds mezi dětmi lze přirovnat například k Hello Kitty, Spidermanovi a dalším postavám. Oblečení s motivy Angry Birds je určeno jak pro chlapce, tak pro dívky. 

Máme i další články

Oblíbené značky a motivy second hand oblečení