• Oblečení
  • Blog
  • Výhody nakupování oblečení v second handu

Výhody nakupování oblečení v second handu

17.5.2023

Zaměřili jsme se na největší výhody, které vám přináší nákup oblečení v sekáči. Nejde zdaleka jen o cenu oblečení.

Ekologický přínos

Nákup second hand oblečení je šetrný k životnímu prostředí. Místo výroby nového oblečení se využívá již existujících kusů, čímž se snižuje produkce odpadu, spotřeba energie a emise skleníkových plynů spojené s výrobou nových oděvů. Obecně se dá říct, že díky second handu se snižuje uhlíková stopa.

Unikátnost a originalita, větší výběr

Second handy vám dávají šanci nosit unikátní kousky, které se odlišují od masově vyráběné módy. Můžete objevit oblečení z minulých ér, vintage kousky nebo designové kousky za nižší cenu, které v běžných obchodech nenajdete. Oblečení ze sekáče má často svou vlastní historii a styl, který není možné najít v běžných obchodech s novým oblečením. To znamená, že si můžete najít unikátní kousky, které nejsou dostupné nikde jinde.

Kvalita za nižší cenu

Mnoho second hand oblečení je vyrobeno z vyšších kvalitních materiálů a disponuje odolnějším zpracováním ve srovnání s levnou fast fashion módou. 

Často se stává, že v second handu najdete oblečení, které bylo používáno jen málo nebo vůbec, což znamená, že může být ve skvělém stavu. Pořídit si v něm můžete vše od pánských kalhot, dámských halenek až po elegantní šaty na promoce. Můžete si tedy pořídit kvalitní oblečení za zlomek ceny nových kusů. 
Nakupování second hand oblečení je zpravidla mnohem levnější než nakupování nového oblečení, což může být výhodné pro lidi s omezeným rozpočtem. To znamená, že si můžete koupit více kvalitních kousků za stejnou cenu.


Podpora udržitelné módy

Nákup second hand oblečení přispívá k rozvoji udržitelné módy a podporuje principy recyklace a obnovy. Podporujete také organizace nebo charitativní projekty, které mohou být spojeny s prodejem second hand oblečení.

Etická stránka

Mnoho lidí se rozhoduje pro nákup second hand oblečení kvůli etickým důvodům. Tím, že nepodporují masovou výrobu oblečení, se vyhýbají podmínkám, ve kterých jsou pracovníci v textilním průmyslu často vykořisťováni.

Možnost obnovy a upcyklování

Second hand oblečení nabízí kreativní možnosti pro upcyklování a přizpůsobení. Můžete si koupit oblečení a dát mu nový život tím, že ho upravíte, přešijete nebo přidáte osobní dotek.

Podpora charitativních organizací

Mnoho second hand obchodů podporuje charitativní organizace a neziskové organizace. To znamená, že nákup second hand oblečení může pomoci podpořit dobrou věc.

 

Máme i další články

Oblíbené značky a motivy second hand oblečení