Jak obléknout děti v zimě

Když se podzim pomalu překuluje do zimy, jsou velké výkyvy počasí na denním pořádku. Ráno je ještě příjemně, ale odpoledne se zlověstně zatáhne, začne foukat silný vítr, který s sebou občas přinese sníh nebo déšť. Určitě si ještě vzpomenete, jak vás maminka do tohoto počasí oblékala. Když jsme zapátrali v paměti my, museli jsme zkonstatovat, že nám mnoho vrstev oblečení bránilo naplno si užít hru. Proto jsme postupně svršky odkládali a pak se maminky divily, jak to, že máme nudli u nosu, ikdyž nás oblékly jako cibule.

Díky lehčím materiálům s lepší výhřevností už nemusíme děti balit do oblečení jako křehké dárky. Při výběru hledejte označení outdoor, což znamená, že je určeno na ven a má vlastnosti, které udrží vaše dítko v suchu a teple.

Funkční oblečení

Má více funkcí, jak už název napovídá, protože udržuje teplotu, je lehké, prodyšné, odvádí vlhkost a často bývá i nepromokavé. Na trh bylo poprvé uvedeno asi před čtyřiceti lety ve Švédsku. Dětem pro hrátky nebo sport ve sněhu určitě vyberte kvalitní termoprádlo a funkční nepromokavou kombinézu, která je lehká, prodyšná a udrží je v teple.


Šusťák a fleece

Na procházky v počínajících mrazech zvolte zateplené šusťákové bundy nebo thermo bundy a nebojte se ani fleecových bund a kalhot. Velmi oblíbené jsou i zateplené vesty, které dávají větší volnost v pohybu.


A co na hlavu?

Říká se, že hlavou uniká až 70 % tepla. Někteří odborníci to v současnosti  sice rozporují, ale dětští lékaři tvrdí, že je důležité mít dutiny v teple. S tím mohou pomoci dětské beranice, pletené nebo fleecové čepice. K nim nezapomeňte teplou zacvakávací šálu nebo nákrčník.

 

Nevím, jak to dělá, ale Kuba umí najít jednu jedinou louži široko daleko a spadnout do ní. A to se raději nezmiňuji o tom, jak vypadá, když venku sněží nebo prší. Ale už to tak neřeším. Koupila jsem několik bund, kombinéz a šusťákových kalhot, takže se vždy jen převlékne a běží zas na zahradu.  Jediné, co opravdu nechápu je,  co dělá s rukavicemi. Včera jsem to počítala, máme jich 27, ale bohužel ne párů. Vždy jednu ztratil.  Ani nevím, proč si doma ty zbylé nechávám :-) Stejně ho to nemotivuje k tomu, aby si na ně dával větší pozor.“ Beata, zákaznice z Prahy.

Oblíbené značky a motivy second hand oblečení