Na doplňcích záleží

Jak vybírat dětskou čepici?

Někteří rodiče považují dětské čepice jako méně důležitý doplněk, ve skutečnosti bychom však jejich výběr neměli podceňovat. Novorozenec by neměl být bez čepice prakticky v žádném ročním období, protože nedokáže ještě udržet teplo. Ale také větší děti by měly nosit čepici venku prakticky pořád, samozřejmě vždy určenou pro dané roční období. Čepice mají důležité funkční vlastnosti, ale zároveň jde o velmi slušivý doplněk.

V létě bychom měli dát přednost čepicím, které jsou ušité z lehkého a vysoce prodyšného materiálu, ideálně s kšiltem, který ochraňuje oči před sluncem. V zimě je třeba dbát na to, aby čepice dostatečně hřála a chránila uši.

Proč je vlastně čepice tak důležitá? Jak už bylo výše psáno, nejvíce tepla z organizmu uniká hlavou. Jakmile je hlavička dítěte vystavena chladu, tělo vynakládá velkou energii na její ohřátí. Tato energie však může chybět na ohřátí dalších částí těla, jako jsou nohy a ruce, dítě tak může snadněji prochladnout. Z tohoto důvodu by měly děti nosit čepici prakticky pořád, nejen v zimě, ale také v chladnějších podzimních a jarních dnech.

Dětská čepice musí dítěti perfektně sedět. A protože hlavička dítěte stále roste, je třeba počítat s tím, že čepice vydrží maximálně dvě sezóny (u předškolních dětí). Čepice by neměla padat do očí, ani nikde tlačit. Pokud se malé dítě bude cítit v čepici nepříjemně, bude mít tendenci si ji stále sundávat. V zimě jsou velmi praktické dětské kukly, které lze využít také pod lyžařskou helmu.

Rukavice a šály – slušivé a praktické

Kromě pokrývky hlavy je třeba myslet také na to, aby mělo dítě v teple ruce a krk. Tyto části těla také snadno prochladnou, navíc dítě si ruce v kapsách nenechá. Rukavice je opět třeba přizpůsobit aktuálnímu počasí. Na podzim si vystačíte s klasickými bavlněnými rukavicemi, v zimě je však třeba zvolit nepromokavé kvalitní rukavice. Obecně lze říci, že dětské zimní rukavice poskytují různou míru zateplení podle materiálu. Doporučujeme vybírat vždy rukavice přiměřeně teplé dle aktuálního ročního období a počasí.

Moderní zimní rukavice jsou vyrobené z různých materiálů, rozhodně neplatí, že čím silnější vrstvy, tím lépe. Kvalitní materiál dokáže dobře držet teplo také v tenké vrstvě, navíc takové rukavice pro dítě představují i větší komfort.

Zapomínat bychom v zimě neměli také na šálu nebo nákrčník. Velmi oblíbené jsou komplety, tedy rukavice, šály a čepice ve stejném provedení například s potiskem oblíbených dětských postaviček. V naší nabídce se vyskytuje Prasátko Pepina, Mickey a Minnie, motivy Cars a Planes, nechybí ani oblečení Angry Birds.

Oblíbené značky a motivy second hand oblečení