Jak vybírat plavky podle typu postavy?

Plavky pro chlapeckou postavu

Ženy, které mají chlapeckou postavu, jsou štíhlé s úzkými boky a menšími ňadry. Pokud jste majitelkou takové postavy, pak vězte, že vám budou nejvíce slušet zajímavě řešené plavky. V první řadě potřebujete více zvýraznit svou ženskost. Toho dosáhnete podprsenkou s PUSH-UP efektem, která vaše poprsí zvedne a zvětší jeho objem. Plavková podprsenka může být doplněna o další zajímavé prvky, jako jsou třásně, šňůrky nebo volánky. Kalhotky vám budou slušet prakticky jakékoliv.

Typ postavy „trojúhelník“

Pro tuto postavu jsou typická úzká ramena, menší ňadra, větší zadeček a široké boky. Plavky by měly lichotit horní části těla, naopak tu spodní je třeba opticky „zmenšit“. Zaměřte se na kvalitní PUSH – UP podprsenku, která je zajímavě řešená. Naopak plavkové bikiny by měly mít klasický střih a zvýšený pas, který stáhne bříško a boky. U podprsenky moc pěkně působí výrazné geometrické vzory a veselé barvy, kalhotky raději zvolte jednobarevné, které však budou k podprsence ladit. V současné době můžete snadno zkombinovat vrchní a spodní díla plavek podle libosti, dokonce i různé velikosti. Majitelkám této postavy také sluší podprsenky se zavazováním za krkem.

Obrácený trojúhelník

Obrácený trojúhelník je přesně pravý opak trojúhelníku. Vyznačuje se širokými rameny, mohutnější horní polovinou těla, postava se naopak směrem dolů postupně zužuje. Potřebujete zdůraznit spodní polovinu těla, a naopak zúžit trup. Zaměřte se tedy na jednoduchou podprsenku, ideálně šněrováním za krkem, pěkně vypadají také střihy na jedno rameno. Kalhotky by měly být nápadnější a výrazné. Zavazování na bocích je nyní velmi módní, skvěle vypadají také kalhotky s nohavičkami.

Typ postavy jablko

Trápí vás baculatější postava, máte větší prsa, bříško, zadeček i stehna. Naopak ramena a boky jsou užší. Vaším úkolem bude odvést pozornost od širších partií a podtrhnout bujné poprsí a štíhlejší boky. Pro vás budou ideálně jednodílné plavky nebo takzvané tankiny. Pod tímto názvem se ukrývají zajímavě řešené plavky, které jsou složené z klasických kalhotek a jednoduchého plavkového topu, který zakryje určité nedokonalosti postavy.

Přesýpací hodiny

Vaše postava je takřka ideální. Máte větší poprsí, štíhlý pas, ploché bříško a výraznější boky. Lze říci, že si můžete obléknout prakticky jakékoliv plavky včetně vyzývavých tang. Skvělou volbou budou plavky s trojúhelníčkovými košíčky, nebo zcela bez ramínek. Můžete zvolit i nízké kalhotky se zavazováním na bocích, které působí velmi rafinovaně.

Poznali jste se v určitém typu postavy? Pokud ano, věříme, že vám tento malý manuál usnadní výběr plavek. Také letos bude výběr velmi pestrý, nosí se různé střihy, veselé barvy i potisky, záleží je na vás, čemu dáte přednost. Důležité je, abyste se v plavkách cítila příjemně. 

Oblíbené značky a motivy second hand oblečení