Chinos kalhoty – pohodlí a elegance pro každý den

 

Co jsou to chinos pants a odkud se vzaly?

Jde o decentní typ kalhot, které lze sehnat v dámském i pánském provedení. Tyto kalhoty jsou v módě již řadu let, ovšem pravidelně se vrací v trochu odlišném designu. Dříve se vyráběly převážně z bavlny, dnes je tento materiál doplněn o různé příměsi (zejména elastan). Chinos kalhoty tvořily součást vojenské uniformy v první polovině minulého století. Šlo o jednoduché kalhoty s rovným pasem a zúženými nohavicemi. Díky lehké a prodyšné látce zajistily maximální komfort při nošení zejména v teplých klimatických podmínkách.

Chinos kalhoty od té doby udělaly velký pokrok kupředu a dnes tyto plátěné kalhoty skvěle doplňují klasický formální nebo neformální styl. Tvoří alternativu ležérních džínů, nahrazují také formální outfit. Můžete je nosit na mnoho způsobů od jara až do podzimu.

Kreativitě se meze nekladou

Tento jednoduchý outfit může mít mnoho podob. Chinos kalhoty lze pořídit v oblíbených barvách, jako je bílá, krémové, hnědá, šedá či černá, nebo také ve výrazných pastelových odstínech. Obvykle se nosí jednobarevné plátěné kalhoty, jen výjimečně najdeme tento typ oděvu s potiskem. Zejména muži upřednostňují chladné odstíny, které lze snadno zkombinovat s košilí a sakem.

Velkou předností tohoto oblečení je, že jej můžete nosit na mnoho způsobů. Neformální styl získáte ohrnutím nohavic. Zejména v teplejších dnech tak vykouzlíte ¾ kalhoty, ve kterých se budete cítit perfektně. Muži je ocení jako business casual outfit vhodný do práce i na jednání v případě, že není vyžadován klasický oblek. Jednoduchý rovný střih těchto kalhot dává vyniknout vaší postavě.

Možná vás napadne, zda vám tyto kalhoty budou slušet. Pravdou je, že nejvíce vyniknou spíše na štíhlejších lidech. Na druhou stranu chinos kalhoty s přídavkem elastanu se krásně přizpůsobí vašim potřebám. Ženy si oblíbily chinos pants ve výraznějších barvách, jako je zelená, žlutá, červená či oranžová. Pokud k nim zvolíte například bílou košili či tričko, získáte tak velmi elegantní outfit.

Móda nás baví

Pokud vás chinos kalhoty zaujaly, pak vězte, že jejich nošení má určitá omezení. Jestliže jsou kalhoty kratší nebo ohrnuté, nehodí se k nim ponožky. Můžeme je nosit k mokasínám nebo balerínám, nikoliv k ryze sportovní obuvi, kozačkám a žabkám.  Nehodí se ani ke kabátu a k příliš ležérnímu stylu. Nebojte se zapojit fantazii, módní diktát není zase tak přísný, stačí jen vychytat určité drobnosti. Chinos kalhoty dnes nabízí téměř všechny módní značky. Záleží tedy jen na vás, jaké si vyberete. Jejich obliba stále roste. 

Oblíbené značky a motivy second hand oblečení