Příběh sportovní značky Adidas

Historie značky Adidas, jak to všechno začalo

Adolf Dassler se narodil v roce 1900 v německém Herzogenaurachu. Jeho rodný dům zde stojí dodnes. Svou první dílnu postavil v bývalé prádelně své matky v roce 1920. Vynalezl stroj, který byl poháněný vlastní silou a využíval jej k zaoblení rohů na podrážce. O čtyři roky později pomáhá Adimu jeho bratr Rudolf s řízením první velké továrny, která nesla název Dassler Brothers Shoe Factory. Podnikání se začalo dařit, pro firmu již pracuje 25 zaměstnanců, kteří vyrobí až 100 párů obuvi denně.

Adi působil jako vizionář a navrhoval obuv, jeho bratr Rudolf se staral o chod firmy. Společně jim to perfektně fungovalo a obuv šla na odbyt. Přichází první mezinárodní úspěch na Olympijských hrách v Amsterdamu v roce 1928. Adolf zde předvedl svou kolekci sportovní obuvi, která si sportovci ihned oblíbili. Více než 40 medailí získali sportovci, kteří měli na nohou Adiho boty. Ačkoliv je svět rozdělen válkou, Adiho obuv slaví úspěchy.

Spolupráce obou bratrů skončila v roce 1948, kdy se rozdělili a každý si založil svou vlastní společnost. Adolf zakládá značku Adidas a Rudolf Puma. Dvě světoznámé a úspěšné značky jsou na světě. V roce 1972 vzniká nové logo společnosti s oblíbenými pruhy, které se ještě v průběhu let měnilo. V roce 1978 Adolf Dassler umírá v Herzogenaurachu, tedy ve městě, kde začínal se svým podnikáním a vybodoval zde své velkolepé impérium. Vedení společnosti přebírá jeho žena a syn.

Adidas, jak jej známe dnes

Sportovní značka Adidas je dnes známá po celém světě. Postupně odkoupila další dvě významné společnosti, jakými je Salomon a Reebok, a zajistila si tím expanzi do dalších sportovních odvětví (hokej, basketball a jiné). Adidas používá různá loga, vedle zavedeného trojlístku se třemi pruhy začala používat také další dvě verze značky, kruhový a pyramidový symbol s pruhy a názvem značky.

Značka Adidas nezapomíná také na naše nejmenší. Pro malé děti přináší kvalitní letní, zimní, podzimní i celoroční obuv, která se příjemně nosí. V nabídce nechybí také trička, čepice, vesty, teplákové soupravy, zimní bundy, legíny, plavky a mnoho dalšího oblečení od této oblíbené značky.

Svými technologiemi značka neustále vylepšuje oblečení, obuv i sportovní doplňky napříč kontinenty. Společnost Adidas dnes zaměstnává téměř 60 tisíc pracovníků po celém světě. Název Adidas je odvozen od jména jeho zakladatele Adiho Dasslera, ale jde také o zkratku anglického sloganu: „All day I dream about sport“, což v překladu znamená „Každý den sním o sportu“. 

Oblíbené značky a motivy second hand oblečení