Španělská značka Zara – móda, která má srdce

Jak to všechno začalo

První obchod této značky otevřel Španěl Amancio Ortega Gaona ve městě La Coruňa v roce 1975. A právě tento člověk se stal o mnoho let později jedním z nejbohatších lidí na světě. Jeho životní příběh však inspiroval mnoho autorů, které o něm napsaly knihu.

Narodil se v roce 1936 ve Španělsku ve výše uvedeném městě, ve kterém mimochodem žije dodnes. Tato oblast je proslulá výrobou všech druhů textilu, ke kterému Ortega tíhnul už od mala. Ačkoliv nedokončil ani střední školu, brzy začal pracovat jako pomocník v módním krámku. A protože měl talent, později se stal vedoucím pracovníkem obchodu. Tyto zkušenosti využil při založení vlastní společnosti s názvem Confecctiones GOA, která se zaměřovala na luxusní spodní a noční prádlo.

Značka Zara spatřila světlo světa v roce 1975, tehdy bylo slavnému návrháři 39 let. Po luxusním prádle se zaměřil na další luxusní oblečení, které na trhu tak zoufale chybělo. A to byla jeho cesta k úspěchu. Prodával módu, která byla kvalitní, slušivá, pohodlná a přitom dostupná za rozumné ceny. Není divu, že úspěch na sebe nedal dlouho čekat. V České republice začala firma působit v roce 2001. Skupina Inditex vlastní celkem osm značek, kromě Zary také Massimo Dutti, Bershka, Pull & Bear či Oysho.

Zara móda se v mnohém odlišuje od konkurence. Oblečení této značky je symbolem vkusu, elegance a vysoké kvality zpracování. Zboží v obchodech se neustále mění v závislosti na ročním období i aktuálních módních trendech. I přes svůj věk Amancio působí stále velmi svěže a aktivně. Kromě své společnosti podniká také v nemovitostech a investičních fondech, podporuje různé nadace. Je to zkrátka muž na pravém místě. Jeho příběh je o to zajímavější, protože tento muž dokázal pouze se základním vzděláním to, o čem se může mnohým pouze zdát.

Móda, která má styl

Zara nabízí stylové oblečení, které lze pořídit za příjemné ceny. Největší předností je originalita a osobitost jednotlivých modelů a flexibilita zpracování nových kolekcí. Nákupčí sídlí v kancelářích, které se nachází v Barceloně a v Hong Kongu. Oblečení vzniká v krejčovských dílnách, jež se nachází v severním Portugalsku. Veškeré zboží je do zahraničí distribuováno přes ústředí ve španělském Arteixo nebo satelitní pobočky umístěné v Argentině, Brazílii a v Mexiku.

Nechte se inspirovat módou pro celou rodinu. Za pozornost stojí zejména oblečení pro nejmenší Zara Kids.

 

Oblíbené značky a motivy second hand oblečení