Švédská módní značka H&M oblékne celou rodinu

Jak to všechno začalo

Značku založil Švéd Erling Persson pod jménem Hennes v roce 1947. Inspiraci hledal ve Spojených státech a jeho hlavním cílem bylo vytvořit velký obchodní řetěz, který bude dosahovat vysokého obratu za příznivé ceny. Nejprve se zaměřil pouze na dámské oblečení. Úspěch na sebe nedal dlouho čekat a brzy vznikla síť obchodů po celém Švédsku.

V 60. letech minulého století značka expandovala také do Norska a Dánska. Později Erling rozšířil sortiment také na pánskou módu, protože zakoupil značku Mauritz, která se specializovala na lovecké vybavení a oblečení. A právě takto vznikl současný název společnosti: Hennes &Mauritz neboli H&M. Koncepce značky postupně přešla na pánské a sportovní oblečení, protože neformální ležérní modely měly velký úspěch.

Odtud byl jen krůček k dětskému oblečení a doplňkům. Dnes značka nabízí ucelený sortiment dámského, pánského i dětského oblečení, které vyniká nadčasovostí. Značka dodnes čerpá ze své dlouholeté tradice.

Nechte se inspirovat

Ačkoliv jde o švédskou značku, stala se oblíbenou po celém světe. Proto móda H&M nechybí také v našem sortimentu. Na své si zde přijdou ženy, muži i děti. Dětské oblečení je rozděleno podle věku a pohlaví. Pro značku H&M vytvořily speciální kolekce například Stela McCartney, Viktor&Rolf, Madonna nebo Karl Lagerfeld.

Oblíbili jste si módu H&M, ale nechcete utrácet za nové? Vsaďte na nošené oblečení pro děti i dospělé. Značková móda nemusí být drahá, když víte, jak na to. Největší předností této značky je kombinace stylu a kvality. Zákazníci oceňují pestrý výběr nejen jednotlivých kousků oblečení, ale také barevných kombinací a velikostí. H&M prosazuje módu pro každého bez ohledu na věk a pohlaví. Není divu, že produkty této značky si získaly v ČR velkou oblibu. 

Oblíbené značky a motivy second hand oblečení